בסיסים למיטה – כל הסוגים

סוגי בסיסים למיטה

בסיס המיטה הוא ההשקעה החשובה ביותר שמעולם לא לקחת בחשבון בחדר השינה שלכם. אולי השקעתם במזרן אורתופדי מתקדם ומתוחכם, ושכחתם לקחת בחשבון שגם המזרן היוקרתי ביותר חייב להיות מונח על משהו – הן מהבחינה האסתטית, והן כדי לשמר אותו לאורך שנים. או שאולי אתם מאלה שמסתפקים במזרן ישן שקיבלתם בירושה מההורים או האחים… אבל בכל זאת מחפשים הזדמנות לשדרג את חדר השינה ולהפוך אותו למעוצב, אסתטי, ומתאים בול בשבילכם.

יהיה מה שיהיה המקרה, התשובה היא בכל מקרה שהגיע הזמן להשקיע בבסיס המיטה שלכם. אז איזה סוגי בסיסים קיימים בשוק, ואיזה מהם הכי מתאים לכם?

 

בסיס מיטה קלאסי

בואו נדבר קודם כל על מה הוא בסיס מיטה קלאסי ולמה הוא כל כך חשוב. בסיס המיטה הוא הרהיט שעליו מונח המזרן שלכם, והתפקיד הראשון והעיקרי שלו הוא להרחיק את המזרן מהרצפה ולספק לו קרקע יציבה אך רכה יותר מהרצפה. הוא מגביהה את המזרן לגובה שבו נוח לנו להשתמש בו, להתיישב בקלות על המיטה, להיות מבודדים מהקור של המרצפות, וגם פשוט לתת לנו את ההרגשה שאנחנו ישנים במקום בטוח ונקי ולא על הריצפה. בנוסף, התמיכה שמספק ארגז המצעים עוזרת לשמור על תקינותו לאורך הרבה שנים, אפילו כאשר מדובר במזרן יקר ועמיד במיוחד, וכמובן מגינה עליו מספיגת מים כאשר משהו נשפך או במהלך שטיפת הריצפה.

בסיס מיטה זוגית עם ארגז מצעים

שדרוג נפוץ ויעיל ביותר לבסיס המיטה הקלאסי הוא תוספת של ארגז מצעים. החלל שמתחת למיטה שלנו הוא אחד השטחים הגדולים ביותר הבלתי מנוצלים בבית, ולכן זה רק טבעי שאנשים ימצאו שלל דרכים לנצל אותו. במקום להניח סתם ארגזים או שקיות בערמה מבולגנת מתחת לבסיס המיטה, רובנו בוחרים להשקיע בבסיס מיטה זוגית עם ארגז מצעים מובנה. כך החפצים שלנו נשמרים בטוחים, נקיים, ונסתרים מהעין. כיום קיימים סוגים רבים של ארגזי מצעים, ישנם כאלה שדורשים את הרמת המזרן כולו כדי להגיע לתכולת הארגז, אחרים שנשלפים החוצה כמו מגירות, ועוד. זהו הפתרון החסכוני והיעיל ביותר לאכסון חפצים גדולים שהיינו רוצים להשאיר בהישג יד מבלי שיפריעו לעין או למעבר ביום יום.

נובה - בסיס למיטה זוגית ויחיד
בסיס מיטה קינג סייז

למי שחשוב להתפנק עם שינה יוקרתית ונינוחה, מומלץ להשקיע בבסיס מיטה גדול במיוחד – בסיס קינג סייז. מדובר במידה רחבה ביותר, בדרך כלל בסביבות 180 ס"מ, עליה תוכלו להתרווח בקלות ביחד עם בן או בת הזוג שלכם. מושלם לכל מי שאוהב להתרווח בשעת השינה שלו, ולבני זוג שאוהבים את האפשרות לשמור על המרחב האישי שלהם גם בשעות הלילה. בין אם מדובר בבן זוג שחם לו מדי לישון קרוב לאדם אחר, אם יש בעיית נחירות או שאחד מבני הזוג נוהג לזוז הרבה מתוך שינה והשני סובל משינה קלה שקל להפריע לה – ואולי אתם פשוט אוהבים לישון באלכסון וליהנות מהחיים. מה שלא יהיה המקרה, בסיס מיטה קינג סייז ייתן לכם את השינה הטובה והנינוחה שאתם זקוקים לה.

 

בסיס מיטה וחצי

גודל זה לא הכל בחיים, ולפעמים ההתאמה הטובה ביותר עבורכם היא דווקא מיטה חסכונית במקום. גם אם אתם ישנים לבד במיטתכם, לא חייבים להצטופף במיטת יחיד, אלא אפשר להשקיע בבסיס מיטה וחצי – בסיס שנכנס בקלות בחדרים קטנים יחסית מבלי לתת לכם תחושת צפיפות ועומס בחדר, ועם זאת מספק לכם די והותר מקום להתרווח בנוחות במיטה שלכם. מיטה וחצי פופולרית גם בקרב בני נוער שרוצים להתקדם ממיטת הילדות הצרה שלהם, אבל עדיין לא זקוקים למיטה זוגית של ממש או שאין להם מקום להכניס אותה בחדרם.

 

בסיס מיטה יהודית

הכינוי "מיטה יהודית" מתייחס לבסיס מיטה ורסטילי, כזה שניתן להפריד לשתי מיטות יחיד או לחבר בחזרה למיטה זוגית שלמה. בסיס מיטה יהודית ברמה גבוהה יאפשר לכם לעשות את ההפרדה והחיבור בקלות ובמהירות, כדי שתוכלו לבצע זאת באופן שגרתי בלי שהדבר יהפוך למטלה מעיקה.

 

בסיס מיטה יחיד

אם אתם קונים מיטה לילד, בן נוער או אפילו למבוגר שנוהג לישון לבד ולא זקוק למרחב תנועה רב במהלך הלילה, כנראה שהפתרון המושלם עבורכם הוא בסיס מיטת יחיד. הוא חסכוני במקום ויאפשר לכם הרבה מרחב תנועה בחדר, וכך תוכלו לחסוך גם בעלויות הבסיס.

בסיס מיטה יחיד

לסיכום, בסיס למיטה הוא פריט חשוב שלפעמים מקבל פחות התייחסות כשניגשים לתהליך רכישת מיטה. ישנם סוגים שונים של בסיסים ואפשרויות העיצוב כמעט בלתי מוגבלות. אנחנו ממליצים לבחור בסיס עם ארגז מצעים, כך שתקבלו פתרון אחסון מעולה, נוח ונגיש.

 

מגוון בסיסי המיטה המומלצים שלנו

צריכים עזרה?